feedtwitterlinkedinfacebooktumblerinstagramtelegramgoogle +cloobaparat

سایت خبری تحلیلی خط نگار

جدید ترین ها :
Iran and the world's top news

تست مقالات ورزشی

درباره ورزش

رانسه برای سومین بار میزبانی جام ملت های اروپا را عهده دار خواهد بود. ۱۰ شهر بوردو، لان، لیل، لیون، مارسی، نیس، پاریس، سن دنی، سن اتین و تولوز به عنوان شهرهای میزبان این مسابقات از سوی فدراسیون فوتبال فرانسه انتخاب شدند.

 

۱- سن دنی، ورزشگاه استادوفرانس:

 

 

ورزشگاه خاطره انگیز استادوفرانس که محل برگزاری فینال جام جهانی ۱۹۹۸ هم بود با ظرفیت ۸۲ هزار نفری در شهر سن دنی واقع در شمال فرانسه، محل برگزاری افتتاحیه رقابت ها بین دو تیم فرانسه و رومانی و همچنین فینال یورو ۲۰۱۶ خواهد بود. چمن مهم‌ترین و بزرگترین ورزشگاه کشور میزبان ۱۰۵ متر طول و ۷۰ متر عرض دارد و مختص جام جهانی ۱۹۹۸ ساخته شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

 

۲- مارسی، ورزشگاه ولودروم:

 

در بزرگترین بندر دریای مدیترانه یعنی بندر زیبای مارسی ورزشگاه ولودروم با گنجایش ۶۸ هزار تماشاگر قرار دارد که تاریخ ساخت آن به ۱۹۳۷ برمی‌گردد. در حالی که سه بار و آخرین بار همین دو سال پیش مورد بازسازی قرار گرفته است. ورزشگاه خانگی باشگاه المپیک مارسی میزبان یکی از دیدارهای نیمه نهایی یورو است.

 

 

۳- لیون، ورزشگاه المپیک لیون:

 

 

سومین شهر بزرگ فرانسه که یادآور پیروزی فراموش نشدنی ایران برابر امریکا در جام جهانی ۹۸ و البته گل غیرقابل باور روبرتو کارلوس به بارتز است، با ورزشگاهی جدید از تیم های یورو ۲۰۱۶ میزبانی خواهد کرد. المپیک لیون که با هزینه ۴۱۵ میلیون یورو در اولین روزهای سال جاری میلادی به بهره برداری رسید نزدیک به ۶۰ هزار جمعیت را در خود جای می دهد. نیمه نهایی اول یورو ۲۰۱۶ در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

 

 

۴- لیل، ورزشگاه پی یر مائوری:

 

 

شهری که به خاطر هم مرز بودن با بلژیک، بیشترین چالش امنیتی را برای مسئولان برگزاری مسابقات ایجاد کرده شمالی‌ترین استادیوم میزبان بازی‌هاست، ۵۰ هزار نفر گنجایش دارد، در سال ۲۰۱۲ ساخته شده و نام آن از روی اسم سیاستمدار فقید این کشور و شهردار سابق لیل برگرفته شده است.

 

 

۵- بوردو، ورزشگاه نیو بوردو:

 

 

از ورزشگاه هایی که ویژه یورو ۲۰۱۶ ساخته شد ورزشگاه شهر بوردو که مرکز ناحیه آکیتن است با ۴۲ هزار و ۱۱۵ صندلی می باشد. بازی اسپانیا و کرواسی از گروه D در این ورزشگاه برگزار خواهد شد. مردم فرانسه معتقدند بعد از پاریس، بوردو بهترین شهر برای زندگی است.

نظرات کاربران
دیدگاه تایید شده ای وجود ندارد.
ارسال دیدگاه
داغترین ها
منتخب سردبیر